Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Sesja Historyczna - Komunikat


 
         Koło Seniorów Przy KPILW informuje, że sesja historyczna "Inowrocławska i mogileńska służba weterynaryjna XX wieku- Ludzie i wydarzenia", która miała odbyć się w piątek dnia 9 października br. w Kobylnikach została odwołana.
 
Podjęto także decyzje o zmianach w przyszłej organizacji tej sesji historycznej.
 

  1. W marcu 2021 o ile sytuacja pozwoli odbędzie się  w Mogilnie oddzielna  Sesja Historyczna "Mogileńska służba weterynaryjna XX wieku - Ludzie i wydarzenia" Zeszyt Historyczny nr 6 pt. "Mogileńska służba weterynaryjna XX wieku - Ludzie i wydarzenia" ukaże się pod koniec listopada br., natomiast "inowrocławski" Zeszyt Historyczny organizatorzy planują wydać w czerwcu 2021 roku.
  2. Ponieważ materiały do sesji inowrocławskiej są zbyt "szczupłe" i wymagają uzupełnienia sesja " Inowrocławska służba weterynaryjna XX wieku - Ludzie i wydarzenia"  odbędzie się  w czerwcu 2021 r. w Kobylnikach. W tym miejscu organizatorzy proszą lekarzy weterynarii powiatu inowrocławskiego o czynne włączenie się w przygotowanie materiałów dotyczących historii weterynarii inowrocławskiej oraz opracowania biogramów  lekarzy weterynarii, którzy pracowali w PZLZ, WIS i administracji  weterynaryjnej powiatu inowrocławskiego do prywatyzacji. Częściowy obraz organizacyjno - kadrowy inowrocławskiej weterynarii  daje opracowana w roku 1994 przez  śp. Dr. Andrzeja Ostrowskiego "Kronika".   Prosimy  również o przekazywanie zdjęć z lecznic i innych miejsc pracy lekarzy weterynarii, które byłyby wykorzystane w Zeszycie Historycznym nr 7 KPILW noszącym tytuł taki jak tytuł  sesji, oraz w  zestawie  tematycznych fotogramów, które zawsze sesji towarzyszą.  Jest to ostatni moment do ocalenia historycznych faktów z życia inowrocławskiej weterynarii, oraz pamięci pracujących tam  w okresie XX wieku lekarzy weterynarii.
 
PT Koleżanki i Kolegów lekarzy weterynarii z Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego prosimy o mobilizację!!! Niech bogaty w wydarzenia z zakresu weterynarii powiat oraz wielu zasłużonych dla powiatu  lekarzy weterynarii znajdzie trwałe miejsce w historii naszego zawodu.
 
W sprawie włączenia się w zbieranie i opracowywanie materiałów tekstowych, przesyłania  biogramów i zdjęć prosimy o kontakt z lek. wet. Ryszardem Tyborskim - nr telefonu 600 884 619 ,  e-mail : tyborski.r@gmail.com.