Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nasze najbliższe plany

          Szanowni Państwo !
   Drogie  Koleżanki i Koledzy
   Seniorzy Lekarze Weterynarii
                  Jeszcze trwa zima , ale widać już oznaki  wiosny. 
Z jej nastaniem budzą się nadzieje na lepsze czasy. Te obecne nie nastrajają optymistycznie bowiem wirus nie powiedział chyba jeszcze ostatniego słowa, a sytuacja za naszą wschodnią granicą budzi uzasadnione obawy.
Jednak życie toczy się dalej, więc  zaczynamy realizować tegoroczne  plany Koła Seniorów. Istnieje  jak zwykle obawa o frekwencję, ale trzeba mieć nadzieję, że po tak długim czasie braku kontaktów zwycięży chęć wspólnego spędzenia czasu.
Planowane imprezy i spotkania były przedstawione w grudniowym Biuletynie Koła Seniorów, a dla przypomnienia terminów są one także zamieszczone w kalendarzu Koła na rok 2022.
W sobotnie przedpołudnie 12 marca w siedzibie Izby odbyło się spontaniczne spotkanie  kilkunastu Pań z okazji Dnia Kobiet. Była kawa , różnorodne smakowite  domowe wypieki , kieliszek nalewki, symboliczny bukiet kwiatów, a przede wszystkim miły nastrój. Kilka zdjęć daje obraz spotkania , a krótką refleksję z tego spotkania przygotowała  Maria Brauer – Mazurek.
W sobotnie przedpołudnia  23 kwietnia spotkamy się w restauracji Telimena w Bydgoszczy z solenizantami Wojtkami i Jerzymi. Wszyscy zdążą na swoje popołudniowe domówki, a wspomnienia z spotkania w seniorskim gronie pozostaną, Będzie Wiolki tort i różne inne  atrakcje. Wszystkich ZAPRASZAMY !!  
W dniach 16 – 21 maja jedziemy na wycieczkę w Bieszczady. Ośrodek w Polańczyku zapewnia, że turnus może być realizowany i nie przewiduje przyjmowania uchodźców z Ukrainy. Uczestnicy otrzymali plany wycieczki. Z powodu  rezygnacji 4 osób te miejsca  jeszcze są wolne. Wobec kalkulacji obliczonej na 40 osób w przypadku mniejszej ilości uczestników koszty wycieczki będą nieco wyższe. Także cena dojazdu w związku z kosztami paliwa może ulec zmianie. Ostateczne rozliczenie kosztów wycieczki nastąpi po jej zakończeniu. Przyjmujemy, że  wpłatę na wycieczkę za osobę wysokości 1050 zł należy uregulować do dnia 30 kwietnia. Życzmy sobie wszyscy udanej eskapady.
Tegoroczne spotkania plenerowe:  25 czerwiec – Nadleśnictwo Runowo pow. Sępólno Krajeńskie, 20 sierpnia - strzelnica PZL we Włocławku, 17 września – strzelnica PZŁ w Łącku k/Pakości. Rezerwujcie Państwo terminy na  te plenerowe spotkania. Postaramy się aby były atrakcyjne. W zależności od ilości zgłoszeń pomyślimy o zorganizowanych dojazdach. 
12 listopada w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w pod toruńskim Kaszczorku zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłych lekarzy weterynarii, którzy liczą na naszą obecność i modlitwę. Po mszy  udamy się na wspólny obiad do pobliskiej  restauracji
Pamiętajcie : Warto się spotykać , Warto się poznać , Warto się zapamiętać !!!!! Przewodniczący Koła  Ryszard Tyborski  15.lutego 2022 r.