Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ramowy plan spotkań i imprez na rok 2020 roku.

Ramowy plan spotkań i imprez planowanych w ramach działalności Koła Seniorów w 2020 roku.

Maj:
 

KOMUNIKAT
 
Warunki otrzymania Biuletynu Koła Seniorów dla lekarzy weterynarii, którzy nie są członkami Koła, lub innych osób, które interesują się jego działalnością.   
Zarząd Koła ustalił że warunkiem otrzymania Biuletynu (ów) Koła Seniorów jest zamówienie przesłane drogą e-mail na adres do Biura Izby  kpilw@kpilw.pl  lub  tyborski.r@gmail.com   wraz z deklaracją wpłaty na konto KPILW kosztów wydania  w wysokości 20 zł  ( dla lekarzy weterynarii członków KPILW ) oraz kosztów 25 zł dla innych osób   ( wydanie + koszt przesyłki ).

Zamówienie-Biuletynu-Koła-Seniorów


Marzec:
            Jeszcze nie upłynął tydzień od spotkania z naszymi Paniami w dniu ich święta, a przyszło nam zrewidować – za sprawą pandemii koronawirozy - roczne plany aktywności Koła Seniorów.
            W pierwszych dniach marca Sejm uchwalił specustawę mającą ograniczyć, albo chociażby spowolnić, szerzenie się zakażenia wśród ludzi. Ustawa ta niesie istotne ograniczenia w życiu społecznym obywateli.  Jednak jeszcze w lutym, zanim ustawa ta ujrzała światło dzienne, Prezes Tyborski świadom zagrożeń epidemicznych wynikających z błyskawicznego szerzenia się choroby podjął decyzję o odwołaniu, lub przeniesieniu na jesień planowanej na koniec maja wycieczki w Bieszczady.
Z wielką przykrością musimy też zakomunikować, że z tych samych powodów – tym razem z mocy ograniczeń wynikających z ww. ustawy - nie odbędzie się:
- zaplanowane na 5 kwietnia w Radziejowie  Plenerowe Śniadanie Wielkanocne,
- zaplanowane na 25 kwietnia jedno z najważniejszych spotkań członków naszego Koła: Roczne Zebranie Kola Seniorów, podczas którego miała zostać podsumowana i oceniona aktywność Koła w roku minionym, omówione bieżące sprawy i plany na przyszłość.
           
Pod wielkim znakiem zapytania stoją też zaplanowane na czerwcowe nasze „Czerwcówki”: w Nadleśnictwie Solec Kujawski (20.06.2020) i Nadleśnictwie Dąbrowa gm. Jeżewo (27.06.2020).
 
            O wszystkich zmianach w rocznych planach działalności naszego Koła będziemy informować P.T. Seniorów w kolejnych komunikatach zamieszczanych na naszej stronie internetowej.
 
 ****
 
Z żalem i wielką przykrością i zawiadamiamy, że dnia 22 marca zmarł w Poznaniu
lekarz weterynarii PIOTR KUTA
lat 66
były Powiatowy Lekarz Weterynarii w Inowrocławiu oddany zawodowi , człowiek wielkiego serca i umysłu, artystyczna dusza
Najbliższej Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia  składają:
Prezes,  Okręgowa   oraz przyjaciele i koledzy
z Kujawsko – Pomorskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej
****
 
Ramowy plan spotkań i imprez planowanych w ramach działalności Koła Seniorów
w 2020 roku.
STYCZEŃ:
- Zgodnie z tradycją, także w roku 2020 w planach działalności Koła Seniorów nie zabraknie imprez kulturalnych. I tak już na 12 stycznia dr Ryszard Tyborski zarezerwował bilety do Filharmonii Pomorskiej na „Koncert Noworoczny”. Wszyscy chętni mogą zgłaszać chęć ich nabycia kontaktując cię telefonicznie z Kolega Prezesem.
 
LUTY:
- Informujemy, iż na dzień 8 lutego br. zostały zarezerwowane bilety do Opery Nova w Bydgoszczy operę z librettem Wojciecha Młynarskiego według pomysłu Adama Mickiewicza pt. „Awantura w Recco, czyli Drzewko wolności”.   Ponadto po spektaklu zaplanowane jest spotkanie w restauracji „Maestra”. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w imprezie u dr. Tyborskiego.
 
- W lutym planowana jest jeszcze jedna impreza muzyczna. W dniu 14 lutego, tj. w dniu św. Walentego wszyscy chętni Seniorzy naszego Kola mogą zgłosić chęć uczestnictwa w Koncercie Walentynkowym, który odbędzie się w saki koncertowej Filharmonii Pomorskiej. Bilety do nabycia, jak zwykle u Prezesa Tyborskiego. Po koncercie zaplanowano spotkanie towarzyskie w jednym z bydgoskich lokali.
 
- Na ostatnią sobotę karnawału, po raz kolejny zarezerwowano dla chętnych członków naszego Koła Seniorów bilety na „Bal Wiedeński” organizowany tradycyjnie w gmachu Opery Nowa w Bydgoszczy w restauracji „Maestra”. Tych co jeszcze nie uczestniczyli w takiej imprezie informujemy, ze do północy bawimy się w rytmie utworów wiedeńskich mistrzów walca wykonywanych przez muzyków Zespołu Kameralnego im. Johanna Straussa. Chęć udziału w imprezie – warto ! -należy zgłaszać dr. Tyborskiemu.
 
MARZEC:
 
            - Jak marzec, to i Dzień Kobiet. Dlatego zapraszamy w dniu 7 marca 2020 r. Wszystkie Panie, członkinie Koła Seniorów, a także te, które z różnych przyczyn jeszcze nie dojrzały do podjęcia decyzji o przynależności do tego grona, na świąteczne spotkanie. Tekst życzeń i zaproszenia publikujemy poniżej. Zapraszamy
 
 
 
KWIECIEŃ:
 
- W dniu 5 kwietnia 2020 roku, tj. w niedzielę palmową odbędzie się wyjazd zorganizowany z Bydgoszczy do Radziejowa na Plenerowe Śniadanie Wielkanocne organizowane przez Stowarzyszenie SUBICERE i naszego kolegę Wieśka Wielgosza, połączone ze zwiedzaniem ciekawych „radziejowskich miejsc”. Wyjazd z Bydgoszczy przez Inowrocław godz. 8.00  powrót godz. 16.00. Możliwe jest zorganizowanie dojazdów (w zależności od liczby chętnych) z Grudziądza przez Toruń oraz  z Włocławka.
Na spotkaniu w Radziejowie bardzo mile widziani będą wszyscy, także ci, którzy dotrą tam sami na godz. 9.30 - 10.00 do Miejskiej  i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego  przy ul. Objezdnej  33, gdzie się wszyscy spotkamy.
Na śniadanie ok. godz. 11.00 na radziejowskim rynku będzie serwowany żurek, gęsina i dziczyzna a także wiele atrakcji, loterii, licytacji itp. W godz. 12.00- 13.30 zaplanowany jest program turystyczny, a o godz. 14.00 wspólny obiad w restauracji „Gęsia Nóżka” – dania z karty po „Rewolucjach kuchennych” Magdy Gessler. ( częściowa odpłatność )
O godz. 15.20. zaplanowano powroty do domu.
Szczegółowy plan dla osób zgłaszających się na wyjazd podadzą R.Tyborski i koordynatorzy z Torunia, Włocławka i Grudziądza .
Zgłoszenia chętnych  przyjmowane są do dnia 18 marca 2020 r.
(niniejszy komunikat proszę traktować jako zaproszenie, ponieważ oddzielnych zaproszeń już nie będziemy wysyłali).  
- w dniu 25 kwietnia 2020 r. w sobotę odbędzie się jedno z najważniejszych spotkań członków naszego Koła: Roczne Zebranie Kola Seniorów, podczas którego podsumowany zostanie miniony rok aktywności Koła będą omówione bieżące sprawy ora oraz plany na kolejne miesiące.
 Proszę już dziś rezerwować ten sobotni termin od rana do godz. 15.00. Na Zebranie zostanie przygotowany Biuletyn Koła Seniorów nr 9/2020. Ponieważ w tym roku ze względu na koszty nie odbędzie się wrześniowe Roczne Spotkanie Koła, tegoroczni Jubilaci będą honorowani na tym Zebraniu, a także na późniejszych spotkaniach Koła. (życzenia i ostatnia transza w pięcio- letnim okresie kubków Koła Seniorów.) Tegorocznych Jubilatów  powiadomimy  indywidualnie
              Od następnego roku wymyślimy jakąś inną formę Jubileuszy. Propozycje mile widziane !!!
Plan zebrania:  9.30 – rozpoczęcie , sprawy organizacyjne, Jubileusze.
10.30 – 12.00 Spotkanie z Panią dr Anną Binek – okulistą,
12. 30 – 14.00 wykład dr Andrzeja Kruszewicza z ZOO w Warszawie - „Hipokryzja w naszych relacjach ze zwierzętami”,
14.00 – 14.30 mini recital arii operetkowych,
14.30 – 15.30  wspólny obiad.
Zachęcamy do udziału i bardzo prosimy o przybycie. Zgłoszeń należy dokonywać dr. Tyborskiego do dnia 15 kwietnia
 
MAJ:
 
 
- Tegoroczna majowa wycieczka członków Koła Seniorów – tym razem w Bieszczady
zaplanowana została na 24 – 30 maja. Naszą bazą będzie Ośrodek Wypoczynkowy „Szeptucha” w Polańczyku  Tym razem będą w niej uczestniczyły 43 osoby. Ewentualne uczestnictwo kolejnych będzie możliwe tylko w razie rezygnacji osób już zapisanych.
 
CZERWIEC:
 
         - Kolejny czerwiec i kolejne „czerwcówki”. W tum roku zaplanowano dwie leśne:
w sobotę dnia 20.06 w Nadleśnictwie  Solec Kujawski oraz w sobotę dnia  27 06. w Nadleśnictwie Dąbrowa  gm. Jeżewo.
Organizując „czerwcówki w dwóch miejscach województwa pomyśleliśmy o tym, aby udział w nich wzięło jak najszersze grono seniorów. Również członkowie Rodzin, przy ponoszeniu minimalnych kosztów udziału mile są widziani.   
Informacje szczegółowe w sprawie dojazdu, samego przebiegu i atrakcji u organizatora (tel. 600 884 619 RT) przy zgłoszeniach. Informujemy, że na „czerwcówki” nie będą już przesyłane inne informacje o miejscu i terminie. Prosimy więc zapamiętać termin i rezerwować wolny czas.
W programie spotkania będzie zwiedzania miejsc edukacji leśnej,  spacery ścieżkami  edukacyjnymi z przewodnikami , ogniska i grill, konkursy sprawnościowe i „ wiedzy o lesie” z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie także świeże powietrze i miła atmosfera !!!.
Zgłoszenia do biura Izby tel. 52 362 01 53  lub R.Tyborski tel. 600 884 619
do dnia 12 czerwca Solec Kujawski i 19 czerwca Dąbrowa
Szczegółowe dalsze plany Koła Seniorów na dalsze miesiące 2020 zamieścimy w Biuletynie Koła ( kwiecień br.)
 
PAŹDZIERNIK:
 
            - Po wakacyjnej przerwie, w dniu 9 października zaplanowano VI Sesję Historyczną. W tym roku odbędzie się ona w Kobylnikach i będzie nosiła tytuł „100 lat weterynarii inowrocławskiej i mogileńskiej”.
 
LISTOPAD:
             
- 4 listopad 2020 „Zaduszkowe wspomnienia” w Toruniu
 
GRUDZIEŃ:
 
 
- 17 i 19 grudzień Spotkania opłatkowe w Bydgoszczy i Brodnicy